2013/11/17

fashionable library

 Bardzo lubię książki i staram się przynajmniej dwie tygodniowo przeczytać. Czytanie mnie odpręża ( cudownie jest wieczorem usiąść przy herbacie z dobrą lekturą ) , edukuje ( przede wszystkim wzbogaca moje słownictwo ) i dostarcza rozrywki ( poprzez pokazywanie różnych historii bohaterów ). Mam ogrom swoich ulubionych pozycji w bibliotece i nie małą kolekcję na  półkach w moim pokoju. Postanowiłam, że przedstawię wam moje ulubione książki o modzie i dążeniu do własnego stylu z mojej domowej biblioteczki. 

 1. Sukces Według Teen Vogue to niesamowity zbiór opisów karier modelek, fotografów, projektantów, dziennikarzy i ludzi ze świata mody. Bardzo inspirująca pozycja, która pokazuje jak ciężką pracą ludzie osiągnęli kariery swoich marzeń. 

2. Od Chanel Do Versace ta książka była przeze mnie pożądana od momentu jej wydania. Znajduje się w niej opis każdej liczącej się marki i projektanta świata mody. Krótko zwięźle i na temat, dodatkowo wzbogacona o niesamowite zdjęcia z pokazów. Dzięki ułożeniu w kolejności alfabetycznej szybko można wrócić po usłyszeniu czy przeczytaniu o jakiejś osobie w gazecie. 

3. Jackie czy Marilyn to mój nowy nabytek, który wyszedł w tym roku. Obie kobiety działają na mnie bardzo inspirująco więc tej lektury nie mogłam sobie odmówić. Przezabawna książka o tym, że każda z nas może być jak ikona stylu Marilyn lub Jakie, a może pół na pól :)

4. Mała Czarna Księga Stylu to pierwsza z książek jaką przeczytałam o szukaniu własnego gustu modowego. Jest bardzo ciekawie napisana, wzbogacona o ilustracje pana Toledu cieszy nie tylko intrygującym przesłaniem ale też estetyką.

5. Strategia Stylu tak jak poprzednia książka jest napisana przez Nine Garcie, którą po tych książkach naprawdę uwielbiam. Autorka zna się na rzeczy i swoje doświadczenie związane z indywidualnym stylem przelewając na papier uszczęśliwia wiele czytelniczek. Nic dziwnego, że obie książki to bestsellery. 

 6. Bądź Boska to jedyna książka polskiej autorki o stylu na mojej półce. Dostałam ją na prezent i z początku nie zbyt się z niej ucieszyłam, sam tytuł brzmi dla mnie bardzo tandetnie. Jednak po jej przeczytaniu stwierdziłam, że jest to naprawdę dobry poradnik. Pani Jurczyk radzi jak poznać swoją sylwetkę i jak dobierać kolory w zależności od barwy skóry, oczu i włosów. 

 7. Coco Chanel Życie Intymne książka jedna z nowszych o niesamowitej projektantce. Bardziej niż na jej geniuszu skupia się na jej życiu i osobistych relacjach z ludźmi jednak jak czytałam inne pozycje o Coco to ta pozwala jeszcze bardziej zrozumieć niesamowitą kobietę i ikonę XX wieku. 

8. Lekcje Madame Chic napisana przez blogerkę,a opowiada jak jej jedna podróż do Paryża zmieniła jej podejście do wielu spraw m.in odżywiania się, uprawiania sportu, własnego stylu i dekoracji wnętrz. Opowiada jak silną inspiracją były dla niej paryżanki i jak wiele się od nich nauczyła. Zdecydowanie warta przeczytania!

6 komentarzy:

 1. chyba musze powiekszyć moja biblioteczke :3
  http://labelsout-lifedesigners.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. nie miałam w ręce, ani nie czytałam żadnej z tych książe :/ tytuły brzmia ciekawie, więc może czas to nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba sie skusze na kilka ksiazeczek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. chyba zacznę czytać którąś z książek :))

  zapraszam do mnie http://alex-faashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa tej "Sukces Według Teen Vogue"

  OdpowiedzUsuń